9fn   150x100Czy można włamać się do mózgu? Co mówi o osobie jej charakter pisma? Czy jesteśmy całkowicie zależni od genów? Jak wygląda życie po drugiej stronie świata, czyli w Australii i Nowej Zelandii? Dlaczego nie lubimy polityków? I dokąd zmierza świat i Polska? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedź uzyskają uczestnicy IX Festiwalu Nauki, który w dniach 18-24 marca organizowany jest w Dąbrowie Górniczej.
W ramach wydarzenia zaplanowano blisko 60 wykładów, warsztatów oraz wydarzeń towarzyszących.

„Każdy miłośnik nauki, niezależnie od wieku i zainteresowań, w trakcie Festiwalu znajdzie coś dla siebie”- zapowiada p. Magdalena Kot-Radojewska, Koordynator dąbrowskiego Festiwalu Nauki, kierownik Biura Karier i Promocji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. „Miłośników podróży przyciągnąć mogą wykłady dotyczące życia na Antypodach lub Uzbekistanu, pasjonatów inżynierii – wykład O niesamowitym połączeniu człowieka i komputera, warsztaty logistyczne Nowoczesne systemy komisjonowania lub eksperymenty fizyczne w trakcie pokazu Co nieco o wodzie. Nie zabraknie także ciekawych spotkań z psychologii i nauk społecznych – w programie przewidziano m.in. warsztaty „Grafologia – co mówi o Tobie charakter pisma?, Stres życiowy i zawodowy – trening relaksacyjny oraz wykład prof. dr hab. Grzegorza Kołodko Dokąd zmierza świat i Polska?”– wymienia p. Magdalena Kot-Radojewska.

IX Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej oficjalnie zainauguruje wykład „Dlaczego nie lubimy polityków?” jednego z najbardziej znanych i wybitnych polskich socjologów – prof. Andrzeja Rycharda. 
W programie Festiwalu  przewidziano też zajęcia dla dzieci i młodzieży (m.in. warsztaty z twórczego pisania, warsztaty artystyczne, ortograficzne, literackie i matematyczne, wykłady z zakresu bankowości i innowacji oraz techniki).

Dąbrowski Festiwal Nauki od 2005r. organizuje Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Co roku honorowy patronat nad inicjatywą obejmuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Dąbrowy Górniczej. 

Z roku na rok Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej przyciąga coraz więcej pasjonatów nauki. We wszystkich ośmiu edycjach Festiwalu udział wzięło ponad  60 tys. uczestników. Czy IX Festiwal Nauki okaże się jeszcze bardziej popularny? Wszystko na to wskazuje. 

„Do tegorocznej edycji Festiwalu Nauki udało nam się zaprosić wielu znakomitych prelegentów – pracowników naukowych i ekspertów z całej Polski. Gościć będziemy m.in. prof. Grzegorza Kołodko, prof. Danutę Strahl, prof. Rościsława Bunia, prof. Marka Walancika i red. Krzysztofa Michalskiego ” – zapowiada p. Magdalena Kot – Radojewska. „Dzięki temu uczestnicy wykładów i warsztatów mogą być pewni, że omawiane zagadnienia prezentowane są z uwzględnieniem najnowszych trendów i osiągnięć z danej dziedziny” – dodaje. 
Tradycją stało się, że w organizację Festiwalu Nauki włączają się inne dąbrowskie instytucje, współgospodarze wybranych warsztatów, wykładów, towarzyszących wystaw i turniejów. W tym roku są to: Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół Nr 1, Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej.

Udział we wszystkich spotkaniach Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej jest całkowicie bezpłatny. Na niektóre warsztaty obowiązkowa jest rezerwacja miejsca. Z programem Festiwalu można się zapoznać na stronie internetowej: www.wsb.edu.pl/festiwalnauki . Informacja telefoniczna: 32 295 93 14.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->