- Kiedy studenci opuszczają mury uczelni i zaczynają składać CV, pracodawcy oczekują od nich nie tylko potwierdzenia zdobytych dyplomów, ale również doświadczenia. Właśnie dlatego postanowiliśmy wprowadzić na uczelnię nowy trend i ułatwić studentom wykorzystanie zdobywanej na zajęciach wiedzy w praktyce. Rozwiązaniem są koła naukowe prowadzone przez potencjalnych pracodawców – mówi Mariusz Kulawik z Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach (Gallus), która jako jedna z pierwszych uczelni w regionie wprowadza takie rozwiązanie.

 

Z początkiem maja na katowickim Gallusie funkcjonować będą dwa „praktyczne” koła. Pierwsze dedykowane bezpieczeństwu wewnętrznemu, drugie public relations. Opiekunami każdego z nich zostaną praktycy z wieloletnim doświadczeniem z danej branży. Dla studentów to nowość i szansa na szybsze odnalezienie się na rynku pracy, również w przyszłościowych dziedzinach, jak walka z terroryzmem w sieci, bezpieczeństwo IT czy informatyka śledcza. Na takich bowiem zagadnieniach skupi się działalność koła bezpieczeństwa.

 

- Mówimy o sytuacji, kiedy to pracodawca przychodzi do studenta, a nie odwrotnie, jak w przypadku praktyk, i to właśnie novum. Na spotkaniach koła będzie czas na wyjaśnienia, rozmowy czy symulacje. Praktycy będą dzielić się swoim doświadczeniem, a jednocześnie tak prowadzić spotkania, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom studentów – dodaje Mariusz Kulawik.


!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->